3.4k views
5 votes
Jayson buys two baseball bats for $300 what is the unit rate per bat ​

User Asimolmez
by
5.3k points

1 Answer

2 votes

Answer:

$150

Explanation:

$300 divided by 2 = $150

User Daaksin
by
5.8k points