Answer:
(12-ounce box) $0.30
Explanation:
2.88 divided by 8 = $0.36 per ounce
3.60 divided by 12 = $0.30 per ounce
Answer: the 12 once box
8- once box =.36 and the 12 once box is =.3
5.3m questions
6.8m answers