menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
1. Ice Tea A - $3 for 4 refills B- $4 for 3 refills Which is the better buy Can you fill in the two boxes for me?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
1. Ice Tea A - $3 for 4 refills B- $4 for 3 refills Which is the better buy Can you fill in the two boxes for me?
asked
Apr 19, 2021
62.6k
views
1
vote
1. Ice Tea
A - $3 for 4 refills
B- $4 for 3 refills
Which is the better buy
Can you fill in the two boxes for me?
Mathematics
high-school
Amirkhm
asked
by
Amirkhm
8.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
5
votes
B- 3$ for 4 refills
Adeel Ahmad
answered
Apr 21, 2021
by
Adeel Ahmad
7.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
6
votes
Answer:
A
Explanation:
A- 3/4=0.75 per refill
B- 4/3= 1.33 per refill
Giorgio
answered
Apr 26, 2021
by
Giorgio
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jun 27, 2021
194k
views
A restaurant sells tea for $1.50 plus $0.50 per refill. The restaurant brews enough tea for 4 refills per customer. The linear function that represents the total cost of r tea refills is C(r)=0.5r+1.5.
Shaun Harker
asked
Jun 27, 2021
by
Shaun Harker
7.8k
points
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
194k
views
asked
Jan 5, 2021
6.3k
views
A restaurant sells tea for $1.50 plus 0.50 per refill. The restaurant brews enough tea for 4 refills per customer . The linear function that represents the total cost of rtea refills is C(r) = 0.5r + 1.
Scath
asked
Jan 5, 2021
by
Scath
8.1k
points
Mathematics
high-school
1
answer
2
votes
6.3k
views
asked
Feb 25, 2023
59.6k
views
A restaurant sells tea for $1.50 plus $0.50 per refill. the restaurant brews enough tea for 4 refills per customer. The linear function that represents the total cost of, r , tea refill is C(r)=0.5r+1.
Pedro Tavares
asked
Feb 25, 2023
by
Pedro Tavares
7.1k
points
Mathematics
college
1
answer
3
votes
59.6k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org