menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
1. Ice Tea A - $3 for 4 refills B- $4 for 3 refills Which is the better buy Can you fill in the two boxes for me?
asked
Apr 19, 2021
62.6k
views
1
vote
1. Ice Tea
A - $3 for 4 refills
B- $4 for 3 refills
Which is the better buy
Can you fill in the two boxes for me?
Mathematics
high-school
Amirkhm
asked
by
Amirkhm
5.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
5
votes
B- 3$ for 4 refills
Adeel Ahmad
answered
Apr 21, 2021
by
Adeel Ahmad
4.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
6
votes
Answer:
A
Explanation:
A- 3/4=0.75 per refill
B- 4/3= 1.33 per refill
Giorgio
answered
Apr 26, 2021
by
Giorgio
5.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.4m
questions
7.0m
answers
Other Questions
Solve x2 + 6x – 9 = 7 by completing the square. SHOW ALL WORK (the answer is x=2,-8 but i need the work)
What is the slope of a line that is parallel to the line y = x + 2?
What is 3,897.003 in expanded form
8. The metric unit used to measure the distance from your home to your workplace is the
The stem-and-leaf plot shows the number of people who used each run of the Red Line train. What is the range of the data? https://clackamasweb.owschools.com/media/g_mat08_ccss_2016/9/img_graph_stemandleaf.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org