Answer:
$0.90/pound (1st answer choice)
Explanation:
Find the unit rate as follows:
$4.50
----------------- = $0.90/pound (1st answer choice)
5 pounds
$0.90 per pound. Hope this helped :)
I had this question trust me. Good luck!
6.5m questions
8.6m answers