66.0k views
5 votes
If 35 liters of milk cost $28.00, what is the price per liter?

User Gosseti
by
7.6k points

2 Answers

2 votes
Answer: $0.80 a liter

Step by step explanation:
28/35
Which equals to
0.80
User Farhadamjady
by
8.6k points
1 vote
I think the answer is $0.80:)
User Alex Postushnoy
by
8.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories