menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
If 35 liters of milk cost $28.00, what is the price per liter?
asked
Aug 27, 2021
66.0k
views
5
votes
If 35 liters of milk cost $28.00, what is the price per liter?
Mathematics
high-school
Gosseti
asked
by
Gosseti
7.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
2
votes
Answer: $0.80 a liter
Step by step explanation:
28/35
Which equals to
0.80
Farhadamjady
answered
Aug 28, 2021
by
Farhadamjady
8.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
1
vote
I think the answer is $0.80:)
Alex Postushnoy
answered
Aug 31, 2021
by
Alex Postushnoy
8.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
9/10 divided by (1/10 plus 2/5)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org