81.7k views
2 votes
Jane buys a bag of 15 tangerines for $2.85 find the unit price in dollars per tangerine if necessary round your answer to the nearest cent

1 Answer

4 votes

Answer:

19 cents

Explanation:

2.85/15 = .19

User Inspiraller
by
4.8k points