139k views
0 votes
An 8-pack of frozen waffles costs $6.91. What is the unit price, rounded to the nearest cent?

1 Answer

1 vote
86cents you just divide the price by the number of waffles to find it the u it stands for what is the price of one waffle
User Ilana Hakim
by
6.9k points