35.4k views
4 votes
Using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 muffins and 14 juice boxes. $7.74 for 6 muffins $5.52 for 8 juice boxes a. $18.69 b. $19.89 c. $21.91 d. $26.52

1 Answer

7 votes

Answer: 18.69

Step-by-step explanation: just dont matter honeslty

User Lingyfh
by
8.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories