28.1k views
1 vote
If 2 pounds of halibut cost $16 what is the unit rate for 1 pound

1 Answer

5 votes

Answer:

so it should cost dollar of 8

User Xbug
by
8.6k points

Related questions

1 answer
1 vote
220k views
asked Oct 7, 2021 45.2k views
Jabuj asked Oct 7, 2021
by Jabuj
8.7k points
1 answer
5 votes
45.2k views