menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
you want to buy some rice a 9-ounce package costs $3.33 a 12ounce costs $4.32 A 22 ounce package costs 8.58 which package is the best buy
asked
Jan 1, 2021
32.4k
views
0
votes
you want to buy some rice a 9-ounce package costs $3.33 a 12ounce costs $4.32 A 22 ounce package costs 8.58 which package is the best buy
Mathematics
college
Thkeen
asked
by
Thkeen
8.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
A 12 ounce is the best packages to buy
Kareem Nour Emam
answered
Jan 7, 2021
by
Kareem Nour Emam
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Mar 17, 2023
199k
views
While shopping for supplies for the party, she is trying to decide which soda is the better deal. She can buy a 138 ounce bottle of soda for $3.20 or she can buy twelve 12ounce cans of cola for $3.60.
Goosemanjack
asked
Mar 17, 2023
by
Goosemanjack
8.1k
points
Mathematics
high-school
2
answers
1
vote
199k
views
asked
May 16, 2021
85.9k
views
A patient drinks 5 12ounce cups of coffee daily. The doctor recommends cutting back 60%, how many ounces of coffee can the patient have each day?
Alex Mantaut
asked
May 16, 2021
by
Alex Mantaut
8.0k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
5
votes
85.9k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org