Answer:
The answer is
1.30 g/mL
Step-by-step explanation:
The density of a substance can be found by using the formula

From the question
mass of object = 6.9 g
volume = final volume of water - initial volume of water
volume = 30.4 - 25.1 = 5.3 mL
It's density is

We have the final answer as
1.30 g/mL
Hope this helps you