Answer:
A: venti has a better unit rate at .2275 cents per ounce
B: to get the unit rate you divide the cost by the number of ounces.
Explanation:
tall = .2958 cents per ounce
grande = .2656 cents per ounce
venti = .2275 cents per ounce
5.6m questions
7.3m answers