menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
DeShawn her $21 to spend on two pencils after buying them he has $17 how much did each pencil cost
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
DeShawn her $21 to spend on two pencils after buying them he has $17 how much did each pencil cost
asked
Jun 8, 2021
5.7k
views
0
votes
DeShawn her $21 to spend on two pencils after buying them he has $17 how much did each pencil cost
Mathematics
high-school
Jxn
asked
by
Jxn
8.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
$2, $17 + $2 + $2 =$21
Krunal
answered
Jun 12, 2021
by
Krunal
8.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Mar 25, 2024
117k
views
Deshawn is given the following conjecture. How can he determine whether the conjecture is true? The first and third digits of a three-digit number are the same. If the second digit is equal to the sum
Emil Aspman
asked
Mar 25, 2024
by
Emil Aspman
8.5k
points
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
117k
views
asked
Apr 1, 2024
143k
views
Deshawn completed 4/9 of a puzzle in 5/3 hours. If Deshawn's rate stayed the same, how much of this test was finished in one hour
Hkan
asked
Apr 1, 2024
by
Hkan
8.1k
points
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
143k
views
asked
Apr 23, 2024
149k
views
Deshawn is biking at 11 kilometers per hour. How long would it take him to get to the rec center if it was 7 1/3 kilometers away?
Johanneke
asked
Apr 23, 2024
by
Johanneke
8.7k
points
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
149k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org