5.7k views
0 votes
DeShawn her $21 to spend on two pencils after buying them he has $17 how much did each pencil cost

User Jxn
by
8.8k points

1 Answer

3 votes
$2, $17 + $2 + $2 =$21
User Krunal
by
8.8k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories