24.9k views
3 votes
Abhasra spent $56 on seven fancy pens.
How much did each pen cost?

User Mister M
by
8.3k points

1 Answer

1 vote

The answer would be eight because you would need to do 56÷7=8

User Koxon
by
8.2k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories