menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A 2-gallon bucket of paint costs $101.20. What is the price per quart?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
A 2-gallon bucket of paint costs $101.20. What is the price per quart?
asked
Aug 9, 2021
221k
views
0
votes
A 2-gallon bucket of paint costs $101.20. What is the price per quart?
Mathematics
high-school
Naqib Hakimi
asked
by
Naqib Hakimi
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
3
votes
Answer:
$25.30
I might be wrong also
Airah
answered
Aug 11, 2021
by
Airah
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
answer: 12.65
i could be wrong if i am i am so sorry
Jason Sankey
answered
Aug 14, 2021
by
Jason Sankey
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org