menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A 2-gallon bucket of paint costs $101.20. What is the price per quart?
asked
Aug 9, 2021
221k
views
0
votes
A 2-gallon bucket of paint costs $101.20. What is the price per quart?
Mathematics
high-school
Naqib Hakimi
asked
by
Naqib Hakimi
4.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
3
votes
Answer:
$25.30
I might be wrong also
Airah
answered
Aug 11, 2021
by
Airah
4.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
answer: 12.65
i could be wrong if i am i am so sorry
Jason Sankey
answered
Aug 14, 2021
by
Jason Sankey
5.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.2m
questions
6.7m
answers
Other Questions
Pizza planet is running a special 3 pizzas for 16.50. What is the unit rate for one pizza
What number is halfway between 0 and 18
If the 9-inch wheel of cheese costs $18.60, what is the cost per square inch? If the cost is less than a dollar, put a zero to the left of the decimal point?
I need to simplify this expression.
Need answer to math problem!!!
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org