193k views
2 votes
Taylor pays $5.25 for 0.5 yards of fabric. What is the cost per yard?

User KapsiR
by
5.8k points

2 Answers

7 votes
It would be 10.5 ❤️❤️❤️❤️
User Neeraj Krishna
by
5.8k points
6 votes

Answer:

$10.5 for a yard of fabric

Explanation:

$5.25 ÷ 0.5 = $10.5

User Dan Largo
by
5.8k points