193k views
2 votes
Taylor pays $5.25 for 0.5 yards of fabric. What is the cost per yard?

User KapsiR
by
7.8k points

2 Answers

7 votes
It would be 10.5 ❤️❤️❤️❤️
User Neeraj Krishna
by
8.1k points
6 votes

Answer:

$10.5 for a yard of fabric

Explanation:

$5.25 ÷ 0.5 = $10.5

User Dan Largo
by
7.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories