Answer:
25 magazines for $70. (For why, read explanation)
Explanation:
We can find the unit price of each of these deals by dividing the cost and the quantity.
= 3, so the first deal is $3 per magazine.
= 2.8, so the second deal is $2.80 per magazine.
Therefore, 25 magazines for $70 is a better deal.
Hope this helped!