Answer:
0.9954
Step-by-step explanation:
For normal distribution z score is
=

Population proportion (p) = 0.060
Sample size (n) = 285
the standard error of proportion is
=

After putting the values into the above formula we will get
= 0.0141
Probability as the sample proportion will different from the population proportion by lower than the 4% that is
Probability = P(0.02<X<0.1) = P(-2.84<Z<2.84) = 0.9977 - 0.0023
= 0.9954