105k views
24 votes
Which of the following package deals is a better buy according to unit price?

$5.73 for 3 cans
$11.44 for 8 cans
$13.55 for 5 cans
$14.28 for 6 cans

User Mandreko
by
7.8k points

2 Answers

4 votes
C because your paying less
User Traynor
by
9.0k points
7 votes
Do you have a picture?
User Ashleen
by
8.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories