85.6k views
3 votes
Find the unit rate $15 for 5 hot dogs ​

User Nirsky
by
7.9k points

1 Answer

3 votes

Answer:

$3 per hotdog

Explanation:

because 15/3 is 5

User Sasi Dunston
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.