85.6k views
3 votes
Find the unit rate $15 for 5 hot dogs ​

User Nirsky
by
5.4k points

1 Answer

3 votes

Answer:

$3 per hotdog

Explanation:

because 15/3 is 5

User Sasi Dunston
by
4.7k points