223k views
1 vote
Ian purchased cans of soda for a party he was having. For every 12 cans of soda she paied $4.98. What is the cost per can of soda?

1 Answer

5 votes

Look at the attached picture

Hope it will be helpful to you

Ian purchased cans of soda for a party he was having. For every 12 cans of soda she-example-1
User Marcella
by
7.3k points