menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Ian purchased cans of soda for a party he was having. For every 12 cans of soda she paied $4.98. What is the cost per can of soda?
asked
Mar 23, 2021
223k
views
1
vote
Ian purchased cans of soda for a party he was having. For every 12 cans of soda she paied $4.98. What is the cost per can of soda?
Mathematics
middle-school
Andrew Macheret
asked
by
Andrew Macheret
8.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
Look
at
the
attached
picture
Hope
it
will
be
helpful
to
you
Marcella
answered
Mar 28, 2021
by
Marcella
8.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
May 13, 2021
77.0k
views
A bookstore is selling books for 10 bucks each which grape shows the relationships between the number of books x, the store sold and the total amount of money y PAIED form the book sales
PrfctByDsgn
asked
May 13, 2021
by
PrfctByDsgn
8.0k
points
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
77.0k
views
asked
Apr 28, 2021
35.1k
views
Ian purchased cans of soda for a party he was having. For every 12 cans of soda she payed $4.98. What is the cost per can of soda? The cost of each can of soda is $ i need this quik and now
ZeeShaN AbbAs
asked
Apr 28, 2021
by
ZeeShaN AbbAs
8.8k
points
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
35.1k
views
asked
Mar 6, 2021
133k
views
Ian purchased cans of soda for a party he was having. For every 12 cans of soda she paid $4.98. What is the cost per can of soda? The cost of each can of soda is $??
Khteh
asked
Mar 6, 2021
by
Khteh
7.8k
points
Mathematics
college
1
answer
1
vote
133k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org