menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ian purchased cans of soda for a party he was having. For every 12 cans of soda she paied $4.98. What is the cost per can of soda?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Ian purchased cans of soda for a party he was having. For every 12 cans of soda she paied $4.98. What is the cost per can of soda?
asked
Mar 23, 2021
223k
views
1
vote
Ian purchased cans of soda for a party he was having. For every 12 cans of soda she paied $4.98. What is the cost per can of soda?
Mathematics
middle-school
Andrew Macheret
asked
by
Andrew Macheret
8.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
Look
at
the
attached
picture
Hope
it
will
be
helpful
to
you
Marcella
answered
Mar 28, 2021
by
Marcella
8.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
May 13, 2021
77.0k
views
A bookstore is selling books for 10 bucks each which grape shows the relationships between the number of books x, the store sold and the total amount of money y PAIED form the book sales
PrfctByDsgn
asked
May 13, 2021
by
PrfctByDsgn
8.0k
points
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
77.0k
views
asked
Apr 28, 2021
35.1k
views
Ian purchased cans of soda for a party he was having. For every 12 cans of soda she payed $4.98. What is the cost per can of soda? The cost of each can of soda is $ i need this quik and now
ZeeShaN AbbAs
asked
Apr 28, 2021
by
ZeeShaN AbbAs
8.8k
points
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
35.1k
views
asked
Mar 6, 2021
133k
views
Ian purchased cans of soda for a party he was having. For every 12 cans of soda she paid $4.98. What is the cost per can of soda? The cost of each can of soda is $??
Khteh
asked
Mar 6, 2021
by
Khteh
7.8k
points
Mathematics
college
1
answer
1
vote
133k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org