menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Two and a half pounds of Super Nutty granola cost $12. How much does one pound cost?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Two and a half pounds of Super Nutty granola cost $12. How much does one pound cost?
asked
Mar 22, 2021
50.2k
views
3
votes
Two and a half pounds of Super Nutty granola cost $12. How much does one pound cost?
Mathematics
high-school
FredTheWebGuy
asked
by
FredTheWebGuy
8.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
1
vote
Answer:
4.8 dollars for 1 pound super nutty
Hemal Moradiya
answered
Mar 27, 2021
by
Hemal Moradiya
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Dec 13, 2022
188k
views
Adam is buying some granola bars from the store. He finds a box of 6 Brain Grains granola bars for $4.74 and a box of 10 Nutty Crunch bars for $7.80. Which brand is the better value?
Jason Davies
asked
Dec 13, 2022
by
Jason Davies
9.3k
points
Mathematics
high-school
1
answer
10
votes
188k
views
asked
Apr 23, 2024
222k
views
All changes saved 7. Sarah is writing a speech for her psychology class project about the ways society has characterized mental health problems. She uses the phrases "crazy as a loon" and "nutty as a fruitcake.
Unexist
asked
Apr 23, 2024
by
Unexist
7.4k
points
English
college
1
answer
5
votes
222k
views
asked
Feb 5, 2024
221k
views
More subtle, toasty and nutty flavors. a) True b) False
Redblackbit
asked
Feb 5, 2024
by
Redblackbit
9.0k
points
Health
high-school
1
answer
5
votes
221k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org