138k views
4 votes
The cost of 5 pairs of shoes is $108.36. What is the unit rate for cost per
pair?

User Dansch
by
7.9k points

1 Answer

2 votes

Answer: 21.67 and full Answer is 21.6732

Step-by-step explanation: $108.36 divide by 5!

User Abrar
by
8.4k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories