169k views
0 votes
Tanisha spends $20.25 and 9 quarts of strawberries for the shortcake. What is the price of each quart of strawberries?

User Dikuw
by
8.6k points

2 Answers

2 votes

Answer:

The price of each quart of strawberries is $2.20

User Mouckatron
by
8.4k points
5 votes
Each quart costs $2.25
User Karthiga
by
7.9k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories