Answer : The pressure at this new altitude is, 364.2 mmHg
Explanation :
Boyle's Law : It is defined as the pressure of the gas is inversely proportional to the volume of the gas at constant temperature and number of moles.

or,

where,
= initial pressure = 760 mmHg
= final pressure = ?
= initial volume = 62.3 L
= final volume = 130 L
Now put all the given values in the above equation, we get:


Thus, the pressure at this new altitude is, 364.2 mmHg