158k views
3 votes
Which of the following is a rate?

A. 24 apples for $3
B. 12 apples for $1.50
C. 8 apples for $1
D. 16 apples for $2

User Paparis
by
4.9k points

1 Answer

2 votes
I would say A but I’m not sure
User Lance Weber
by
5.2k points