menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Ricardo is building a new garden and is buying soil to fill it up. He buys 4 kilograms of soil for $10.00. What is the unit rate for the soil in kilogram? an RADE
asked
Oct 17, 2021
133k
views
4
votes
Ricardo is building a new garden and is buying soil to fill it
up. He buys 4 kilograms of soil for $10.00.
What is the unit rate for the soil in kilogram?
an
RADE
Mathematics
middle-school
Billy ONeal
asked
by
Billy ONeal
5.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
Answer:
10÷4=2.50
Explanation:
Emicklei
answered
Oct 22, 2021
by
Emicklei
5.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.4m
answers
Other Questions
Evaluate a + b when a = –16.2 and b = –11.4 A. –27.6 B. –4.8 C. 4.8 D. 27.6
Can someone help me with 5??? ASAP?
Solve for h 3h=7(2/7-3/7h)-10
1/7 + 3/14 equivalent fractions
185g in the ratio 2:3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org