133k views
4 votes
Ricardo is building a new garden and is buying soil to fill it

up. He buys 4 kilograms of soil for $10.00.
What is the unit rate for the soil in kilogram?
an
RADE

1 Answer

4 votes

Answer:

10÷4=2.50

Explanation:

User Emicklei
by
5.4k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.