203k views
2 votes
A store is advertising 3 boxes of cereal for $1.95 each. What expression. Would be used to find how much 3 boxes costs?

1 Answer

3 votes
1.95x3 or yx3 because thats how multiplication works
User SDIDSA
by
7.2k points