menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A package of 35 pencils cost $5.25. At his rate what is the cost of 1 pencil
asked
Mar 23, 2021
35.7k
views
4
votes
A package of 35 pencils cost $5.25. At his rate what is the cost of 1 pencil
Mathematics
middle-school
Xavierzhao
asked
by
Xavierzhao
5.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
0
votes
The correct answer is: 35 divided by 5.25 =0.15
Golden Flying Broom
answered
Mar 30, 2021
by
Golden Flying Broom
5.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.8m
questions
7.5m
answers
Other Questions
Aliyah has $24 to spend on seven pencils. After buying them she had $10. How much did each pencil cost?
Evaluate a + b when a = –16.2 and b = –11.4 A. –27.6 B. –4.8 C. 4.8 D. 27.6
What is the value of x? (-4) - x = 5
Find the quotient of 3,078 ÷ 27. A) 104 B) 109 C) 114 D) 119
Can someone help me with 5??? ASAP?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org