35.8k views
4 votes
A package of 35 pencils cost $5.25. At his rate what is the cost of 1 pencil

User Xavierzhao
by
8.4k points

1 Answer

0 votes
The correct answer is: 35 divided by 5.25 =0.15

No related questions found