71.6k views
22 votes
The school has $3,582 to spend on markers. Each package of markers costs $9. How many packages of markers can the school buy?​

packages

User Shavar
by
7.7k points

1 Answer

13 votes

Answer:

398

Explanation:

3582 / 9 = 398

User Markti
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories