71.6k views
22 votes
The school has $3,582 to spend on markers. Each package of markers costs $9. How many packages of markers can the school buy?​

packages

User Shavar
by
4.5k points

1 Answer

13 votes

Answer:

398

Explanation:

3582 / 9 = 398

User Markti
by
5.5k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.