Answer:
The 16 ounces at 1.76.
Explanation:
Divide total cost by the quantity to get cost per unit.
Ounces Cost Cost/Ounce
60 5.40 0.09
28 2.24 0.08
16 1.76 0.11
5.2m questions
6.7m answers