63.8k views
2 votes
Find the unit price of 10yds of lace for $10.50. Round your answer to the nearest cent if necessary.

User Jenthe
by
4.3k points

1 Answer

5 votes

Answer:

The answer is $1.05

Explanation:

$10.50÷10=$1.05

User Milan Velebit
by
5.0k points