menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A 2-cup bottle of glass cleaner costs $7.84. What is the price per fluid ounce?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
A 2-cup bottle of glass cleaner costs $7.84. What is the price per fluid ounce?
asked
Mar 16, 2022
116k
views
3
votes
A 2-cup bottle of glass cleaner costs $7.84. What is the price per fluid ounce?
Mathematics
high-school
Swajak
asked
by
Swajak
8.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
Answer:
49 cents
Explanation:
Gmetax
answered
Mar 22, 2022
by
Gmetax
7.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org