116k views
3 votes
A 2-cup bottle of glass cleaner costs $7.84. What is the price per fluid ounce?

User Swajak
by
6.4k points

1 Answer

5 votes

Answer:

49 cents

Explanation:

User Gmetax
by
5.4k points