In store A:
→ A box of cotton candy cost = $ 1
→ 12 boxes cost = $ 12
In store B:
→ 12 boxes cost = $ 48
Now we have to,
find the cost of each box in the store B.
→ Total cost in B ÷ Total boxes in B
→ 48 ÷ 12 = 4
So, $ 4 is cost of each box in store B.