menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Pablo sells 61.5 ounces of lemonade for a total of $24.60 find the unit price in dollars per ounce if necessary round your answer to the nearest cent
asked
May 4, 2023
215k
views
24
votes
Pablo sells 61.5 ounces of lemonade for a total of $24.60 find the unit price in dollars per ounce if necessary round your answer to the nearest cent
Mathematics
college
Olukayode
asked
by
Olukayode
8.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
40 cents per ounce of lemonade
Mahomedalid
answered
May 10, 2023
by
Mahomedalid
8.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jun 10, 2022
79.1k
views
Serena went to the grocery store to buy fruit for a salad she brought 2.31 pounds of orange is and paid 3.45 how much does 1 pound of oranges cost to the nearest cent
Pam Lahoud
asked
Jun 10, 2022
by
Pam Lahoud
9.1k
points
Mathematics
college
1
answer
4
votes
79.1k
views
asked
Oct 15, 2023
81.7k
views
You can buy 1 pound of chocolate for 7.99 how much is a chocolate pronounce round your answer to the nearest cent
Tariq M Nasim
asked
Oct 15, 2023
by
Tariq M Nasim
7.7k
points
Mathematics
college
1
answer
25
votes
81.7k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org