215k views
24 votes
Pablo sells 61.5 ounces of lemonade for a total of $24.60 find the unit price in dollars per ounce if necessary round your answer to the nearest cent

User Olukayode
by
7.9k points

1 Answer

3 votes
40 cents per ounce of lemonade
User Mahomedalid
by
8.4k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories