Answer:
$9.04 /gal
Explanation:
1 gallon = 128 oz
8 * 4.23 oz = 33.84 oz
$2.39 /33.84 oz = .0707 $/oz
.0707 $/oz * 128 = $9.04 $/gal
5.8m questions
7.5m answers