173k views
2 votes
The cost of 8 chalk markers in a store is $12.20. Ava buys 20 chalk markers from the store. How much will Ava pay at the store?

2 Answers

7 votes

Answer:

$30.50

Explanation:

20 x 12.20 = 244

244 divided by 8 = $30.50

User Yo Chauhan
by
7.9k points
5 votes

Answer: 0.61

Explanation:

Divide 12.2 by 20

I am not sure if this is the answer you can try it

User Jim Anderson
by
8.7k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.