15.7k views
20 votes
Please can someone answer this for me?

Please can someone answer this for me?-example-1
User Coykto
by
7.8k points

1 Answer

14 votes

Answer:

1.

$.33

$3

2.

all the answers can be found when the rate is known which is

grapes are sold at $3 per pound

Explanation:

$6 ÷ 2 pounds = $3 per 1 pound

this means 1 pound of grapes is $3

next row

1 ÷ 3 = $.33

3rd row

1 multiplied by 3 = $3

2.

all the answers can be found when the rate is known which is

grapes are sold at $3 per pound

User Nlowe
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories