232k views
0 votes
An 8 pack of Gatorade costs $4.98, what is the unit rate for each Gatorade bottle rounded to the nearest cent

1 Answer

3 votes

Answer:

5.00 $

Explanation:

User Christian Garbin
by
8.4k points

Related questions

2 answers
0 votes
215k views
1 answer
1 vote
182k views